Specialisto patarimaiPaprastos prevencijos priemonėmis, kurios gali sumažinti diskomfortą, vos tik pajutus pirmuosius hemorojaus simptomus:

Subalansuota mityba

Subalansuota mityba

Mitybos sukeltos žarnyno problemos yra viena dažniausių hemorojaus priežasčių. Reikėtų vengti vidurius kietinančio maisto: vartoti daugiau skaidulinio maisto. Kvietinę duoną turėtų pakeisti rupi, o įprastus jogurtus – gerųjų bakterijų turintys jogurtai. Labai svarbu į dienos racioną įtraukti kuo daugiau šviežių vaisių ir daržovių.

Sveikas gyvenimo būdas

Sveikas gyvenimo būdas

Judėjimo stoka – dar viena hemorojaus atsiradimo priežastis. Reguliari mankšta, pasivažinėjimas dviračiu, ar tiesiog pasivaikščiojimas gryname ore ne tik sustiprins raumenis, bet ir suaktyvins organizmo kraujotaką. Nepamirštant ir vandens, nes menkiausias jo stygius gali sukelti organizmo disbalansą.

Per ilgas sėdėjimas

Ilgas sėdėjimas tualete

Dažnai tualete užtrunkame gerokai ilgiau, nei reikėtų. Naršymas telefone, laikraščių ir žurnalų skaitymas jau tampa įprasta veikla tualete. Dėl per ilgo sėdėjimo ant unitazo, sėdmenys nusvyra žemyn, ženkliai padidinant spaudimą išangės audiniams, į kuriuos suteka kraujas, todėl hemorojaus mazgai patinsta daugiau, nei įprasta.


Kai nepadeda prevencijos priemonės, dažnai hemorojus gydomas konservatyviai, vietinio poveikio medicininėmis priemonėmis: žvakutėmis ar tepalais. Gydymas vietinio poveikio priemonėmis, kaip Repaherb, veikia daug greičiau, nei geriamieji vaistai, ypač kalbant apie skausmą, niežėjimo ir deginimo simptomus.”


EnglishLatvianLithuanian