Apie hemorojų


Hemorojus – viena dažniausių kraujagyslių ligų

Išangės srityje gali būti juntamas skausmas, deginimo pojūtis, niežėjimas ir nemalonus tempimas. Kartais galima užčiuopti kietą mazgelį, kuris gali būti ūmaus hemorojaus ar hemorojinio mazgo uždegimo priežastis.

Hemorojaus priežastys

Viena priežasčių – vidurių užkietėjimas ir užsitęsęs stanginimasis, kuriam didžiausią įtaką daro nesubalansuotas maistas, blogi mitybos įpročiai, skysčių trūkumas ir per mažas skaidulų kiekis maiste. Hemorojui įtakos taip pat turi antsvoris, nuolatinis sėdėjimas, ilgas stovėjimas darbo metu, per mažas judrumas.

Nemaloni liga gali atsirasti ir nėštumo metu, kai didėjanti gimda spaudžia žarnyną ir dėl harmoninių pokyčių užkietėja viduriai.

Pagrindiniai hemorojaus simptomai

Pajutę diskomfortą, niežėjimą, deginimo jausmą išeinamosios angos srityje, visų pirma pagalvojame būtent apie hemorojų. Visus šiuos negalavimus padeda įveikti įvairios medicininės priemonės – tepalai, žvakutės, kurie labai efektyviai sumažina nemalonius hemorojaus simptomus.

Tačiau ant tualetinio popieriaus ar išmatų išvydus kraują, reikėtų sunerimti. Ilgą laiką ignoruojant simptomus, yra rizika nukraujuoti ir ilgainiui gali išsivystyti mažakraujystė. Įvertinus tai, kad kraujavimas gali būti išeinamosios angos vėžio simptomas, reikėtų kreiptis į medikus.

Mitas ar tikrovė: hemorojus praeis pats

Sklando daug įvairių mitų apie hemorojų ir jo gydymą, vienas tokių, kad negydoma hemorojaus liga kažkokiu būdu praeis savaime. Tačiau tokie ir panašūs mitai, greičiausiai atsiranda todėl, kad vis dar yra nemažai žmonių, kurie apie šią ligą nenori kalbėti, todėl tiki, kad hemorojus tiesiog praeis savaime.

Hemorojaus gydymas bus daug paprastesnis, ligą diagnozavus laiku. Ignoruojant hemorojų, dėl didėjančių mazgų gali dažnėti kraujavimas, didėti diskomfortas, atsirasti skausmas. Ligai progresuojant, vienintelis gydymas bus chirurginis.


EnglishLatvianLithuanian